מבצעים מיוחדים
0 0.00

איך להתגונן נכון מפני היתושים – חומר נגד יתושים היפו אלרגני (גם לילדים)

הזמזום הטורדני של היתושים מציק לכולנו. אבל אם לא די בכך, ישנן גם העקיצות המגרדות. לכאורה, מאוד פשוט להשתמש בחומרים נגד יתושים שיכולים לחסל את המטרד.
למעשה, הרבה מהמוצרים הללו מבוססים על חומרים כימיים. חומרים שאנו לא רוצים לנשום. חומרים שאנו בוודאי ובוודאי לא רוצים שיהיו בקרב הילדים שלנו או התינוקות שלנו. האם יש בנמצא חומר נגד יתושים שנחשב באמת יעיל ולא מזיק? בשורות הבאות נסביר מה חשוב לדעת. למה היתושים כל כך מציקים לנו ואיך להתגונן מפניהם בצורה הכי נכונה.

האם כדאי למהר למרוח תכשירים ומשחות

מי שאחראי על העקיצות הם בעצם לא היתושים. דווקא הנקבות הן שאחראיות על העקיצות המגרדות. כשהן עוקצות, הן מחדירות לדם חומר נגד קרישה. לפעמים גם חיידקים מחוללי מחלות. לא נעים ולפעמים גם מסוכן. מדענים מספרים שזה נובע מכך שהן זקוקות לחלבונים שהדם שלנו ושל ילדנו עשיר בהם.

בין החומרים שנחשבים ליעילים לצד התרסיסים ניתן לציין את המשחות. אבל לפני שמשתמשים בתכשירים הללו, נשאלת שאלה חשובה. איך הם פועלים? האם הם מזיקים?

בשוק קיימות משחות שמורחים על העור. אלה לא משחות שקוטלות את היתושים אך הן מכילות ריח שדוחה אותם. לפי הטענות, אלה חומרים שמתאימים רק לשימוש חיצוני. הבעיה היא שלמעשה יש במשחות הללו חומרים כימיים חזקים. הם עלולים לגרום לגירוי חזק בעיניים. הם עלולים לגרום לתגובות אלרגיות. אלה חומרים שבשום אופן לא הייתם רוצים שילדים קטנים ינסו לטעום או להריח מקרוב. אם כן, חשוב להכיר חומרים תחליפיים. חומר נגד יתושים שלמעשה מבצע את אותה פעולה אך ללא חומר בעל הרכב כימי מזיק. האם יש דבר כזה? מסתבר שכן.

חומר נגד יתושים
צילום: Pixabay

 

“צרת היתושים המגיע לארץ בכל קיץ עלולה להיות יותר מאשר מציקה. בשנים האחרונות אירעו מקרים של אנשים וילדים שחלו במחלות לא נעימות. למשל קדחת הנילוס הידועה לשמצה. לארץ חדרו יתושים מזנים חדשים, שעלולים לגרום לצרות משמעויות ביותר”

 

תרסיס במקום משחה

יש בנמצא מוצרים טבעיים שמבצעים שני דברים במקביל. ראשית, הם מרחיקים את היתושים בשל ריחות שלא נעימים להם. שנית, הם כוללים ניחוחות נעימים לנו, ללא חומרים כימיים מזיקים. בהמשך המאמר נסביר מה בדיוק תרסיס כזה צריך להכיל כדי שבאמת יהיה יעיל. באיזו צורה עובד אותו חומר נגד יתושים. לפני כן נספר שהשימוש בו הכי פשוט בעולם. פשוט מרססים, זה הכל. אפילו לא צריך לרסס על העור, ידיים, פנים, רגליים. לפי המלצות היצרן, אפשר לרסס על גבי הבגדים וזה הכל. במידת הצורך, ניתן לרסס על העור ללא חשש.

שמנים מיוחדים, חומרים היפו אלרגניים

התרסיס שעליו הסברנו מבוסס על הרכב טבעי לחלוטין. זוהי מרקחת שעשויה מים טהורים בעלי הרכב מלחים טבעי. ומה שחשוב מכך, התרסיס מכיל שמנים שמרחיקים יתושים. השילוב של השמנים האתרים מפריע ליתושים לזהות אותנו כמקור חלבונים שכדאי לעקוץ. בין השמנים שמוצר שכזה מכיל נציין למשל שמני אקליפטוס. גם שמנים כמו למון גראס, מליסה ואחרים מבצעים ביחד את העבודה. הם דוחים יתושים ומרחיקים אותם באופן טבעי. בתור חומר נגד יתושים, הוא טוב למבוגרים, ילדים ואפילו תינוקות. הוא לא מגרה את העור. לא מעורר תגובות אלרגיות כמו חומרים כימיים חזקים. הוא ידידותי לאדם ולסביבה.

ספרי טבעי עדיף על טבליות, נוזלים או הדברה כימית

צרת היתושים המגיע לארץ בכל קיץ עלולה להיות יותר מאשר מציקה. בשנים האחרונות אירעו מקרים של אנשים וילדים שחלו במחלות לא נעימות. למשל קדחת הנילוס הידועה לשמצה. לארץ חדרו יתושים מזנים חדשים, שעלולים לגרום לצרות משמעויות ביותר. כלומר חומר נגד יתושים נועד להשיג כמה מטרות. הרחקת היתושים וסילוק הזמזום עוכר השלווה. מניעת העקיצות המגרדות. הרחקת האפשרות להידבק במחלות קשות. אך כמובן, חשוב שהחומר שישמש אותנו או את ילדנו לצורך כך לא היה מזיק בכל צורה שהיא. ספריי טבעי המבוסס על שמנים אתריים משיג כל זאת. וגם אם במקרה יש לכם בבית את המוצרים המסורתיים להרחקת יתושים, עלולה להיות בעייתיות.

על המדפים ניתן למצוא הרבה מאוד חומרים קוטלי יתושים. יש טבליות או נוזלים במכשירים שמחברים לחשמל, ישנם תרסיסים בעלי ריח חריף שמהווים למעשה חומר הדברה של ממש. אלה לא דברים שרצוי להכניס הביתה. בוודאי לא כאשר ישנם תחליפים טבעיים. במיוחד חשוב להדגיש כי החומרים הכימיים עלולים מאוד לסכן ילדים ותינוקות. גם למבוגרים הם עלולים לעורר אסטמה. עלולים להופיע גירודים בעור. יש חומרים שממש קוטלים יתושים על ידי פעולה ישירה על מערכת העצבים. זה בהחלט עלול להזיק לנו. לילדנו.

לסיכום, אלה הדברים שחשוב לדעת:

 • חומר נגד יתושים בצורת תרסיס של שמנים אתריים הוא הפתרון הטבעי.
 • אפשר ללא חשש לרסס בקרבה של ילדים קטנים, על הבגדים (לא על העור).
 • בקרב תינוקות, מומלץ לרסס רק על הבגדים או באזור שבו הם שוהים (למשל על השטיח).
 • מגיל שנה וחצי, אפשרי גם ריסוס על העור (ללא חשיפה לשמש לאחר מכן).
 • חומר נגד יתושים מסוג זה לא מגרה את דרכי הנשימה.
 • לחומר ניחוח נעים, שלא כמו בחומרים הכימיים, המשחות את התרסיסים הרגילים.
 • חומר טבעי לא גורם לגירודי בעור.
 • מוצר היפו אלרגני ששומר על הילדים ועל כל המשפחה מפני היתושים.
0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן