מבצעים מיוחדים
0 0.00

תכשיר טבעי נגד יתושים: מדוע חשוב כל כך להימנע מתכשירים כימיים

בכל שנה עם בוא הקיץ, מגיע המטרד המזמזם בכל עוזו. היתושים המטרידים שעטים עלינו, למצוץ את דמנו. איש לא אוהב זאת, העקיצות מטרידות וגורמות לגירוד בלתי נעים. נכון, מאוד קל ופשוט להתפתות להשתמש בכל מיני קוטלי יתושים, צמידים דוחי יתושים או תרסיסים.
אבל החומרים הכימיים שנמצאים בקוטלי היתושים ולפעמים גם במשחות, עשויים להיות גרועים מאוד. הדבר הכי נכון והכי טוב הוא להיעזר בתכשירים טבעיים. מיד נבין מדוע כדאי להעדיף תכשיר טבעי נגד יתושים. ויש לנו הרבה יותר מסיבה אחת להציג לפניכם.

לא רק הגירוד מהווה בעיה

ישנם אנשים שמסיבה מסוימת רגישים פחות לבעיה של עקיצת יתושים. אצל אחרים, עם כל עקיצה מופיעה התנפחות והגירוד יכול ממש להוציא מהדעת. אך עוד לפני שנסביר מדוע תכשיר טבעי נגד יתושים מומלץ כל כך, שימו לב. אחוז מסוים של הסובלים מעקיצות עלולים לפתח מחלות. לצד היתושים הרגילים יש כאלה שנושאים מחלות כמו קדחת הנילוס. זו אמנם לא מגיפה של ממש, אבל זו בהחלט בעיה. כלומר, גם אם הגירוד לא כל כך מטריד, כדאי להתגונן מפני היתושים.

צילום: Pixabay

“תכשיר טבעי נגד יתושים לא מכיל את המרכיב הכימי הזה, שנמצא בהמון מותגים של קוטלי יתושים. למעשה, על פי רוב החומר הזה יזיק לנו יותר מאשר העקיצה של היתוש”

 

במקום פליט, הפתרון הטבעי והנהדר נגד יתושים

פתרון נהדר שיכול להחליף כל מיני תרסיסים מזיקים הינו שמן אתרי. תרסיסים, שיש המכירים אותם בכינוי פליט, יכולים להזיק לנו מאוד. במקומם, אנו מציעים להשתמש במוצרים טבעיים וזמינים שנקראים שמנים אתרים. עוד נספר לכם בהמשך מה כל כך טוב בשמנים הללו, אך ראשית, מה כל כך רע בתרסיסים. אחרי הכל, במשך הרבה שנים בכל בית בארץ היה נהוג לרסס את האוויר מיד עם קולו של הזמזום הראשון.

חומרים מהונדסים שלא ברורה השפעתם לטווח ארוך

כאשר מדובר על תכשיר טבעי נגד יתושים, מדובר בראש ובראשונה על מוצר ירוק. מוצר ירוק כלומר כזה שהגוף מזהה אותו כמשהו טבעי לחלוטין. מוצר שנועד למנוע עקיצת יתושים מצד אחד וגם להגן על הגוף מצד שני. כל מיני חומרים כימיים, שלא כמו תכשיר טבעי נגד יתושים עשויים להכיל רעלים של ממש. אך גם אם לא מדובר ברעלים שנועדו לקטול אלא להרחיק, עשויים להיות מרכיבים לא כל כך ברורים.

למשל, חברות שמשווקות דוחי יתושים עושים שימוש בחומרים מהונדסים חדשים. חומרים אלה, שחלקם נוסו על בעלי חיים, לא נמצאו בעלי השפעות ברורות לטווח קצר. עם זאת, במיוחד טרם נחקרו השפעות לטווח ארוך. כאשר ההשפעות לא ברורות, לא כדאי לקחת סיכונים. תכשיר טבעי נגד יתושים שמבוסס על חומרים טבעיים לחלוטין, הינו בטוח הרבה יותר. וזה אפילו לא הכל. חלק מהתכשירים הלא טבעיים מכילים חומרים שידוע כי הם עלולים להזיק. מזיקים לבעלי רגישויות שונות, לילדים ואף לאוכלוסייה הכללית.

הטבע לא בעד דיט ורעלים אחרים

בכל מיני תרסיסים או אפילו חומרים שמורחים על הגוף יש מרכיבים כימיים לא מומלצים. חומר כימי חזק לדוגמא נקרא דיאטיל טולואמיד (Diethyl-meta-toluamide) הינו קוטל חרקים. אכן, זהו קוטל חרקים חזק. החומר, שנקרא גם DEET (או דיט) אולי לא קוטל אנשים בריכוז נמוך אבל הוא בהחלט לא מוסיף בריאות. תכשיר טבעי נגד יתושים לא מכיל את המרכיב הכימי הזה, שנמצא בהמון מותגים של קוטלי יתושים. למעשה, על פי רוב החומר הזה יזיק לנו יותר מאשר העקיצה של היתוש.

ההבדל בין קוטלי החרקים השונים טמון בריכוז החומר הפעיל. ככל שריכוז החומר הפעיל גבוה יותר, כך הוא אמור לדחות את החרקים למשך זמן יותר ארוך. הוא לא רק קוטל אותם הוא גם מרחיק אותם. הבעיה, החומרים הכימיים עשויים להזיק לבני אדם בכמה מובנים. החומר עלול להזיק לעיניים ולא מומלץ לשאוף אותו. יש חומרים שעלולים לגרות את העור, הריריות, העיניים, האף, הגרון. כמו כן, באנשים מסוימים חומרים כימיים אפילו עלולים לגרום להשפעות על מערכת העצבים.

השמן האתרי, במקום חומרים כימיים

אחרי שראינו מה פחות כדאי ומה הסכנות שבחומרים כימיים, מה בעצם כן טוב. הפתרון שמהווה תכשיר טבעי נגד יתושים מבוסס על שמנים מיוחדים. אלא הם שמנים אתרים שניתן לעשות בהם שימוש ללא חשש. השימוש מאוד פשוט ולא צריך אפילו שיהיה מגע עם העור. גם לא צריך לרסס על היתושים המזמזמים. כדי למנוע עקיצת יתושים מטפטפים כמה טיפות של שמנים אתרים תוך מכל עם מים. את המים הללו מחממים קלות כך שהשמן מתפזר ברחבי החדר או הבית. יש כל מיני סוגי שמנים שיכולים לפעול. את חלקם ניתן גם לרסס לחלל החדר (לא על אנשים), ללא חימום. נהוג להשתמש בחומרים כגון שמן ציטרונלה. ידועים גם שמנים אחרים, כגון כאלה המופקים מאניס. שמן עץ התה. שמנים מאקליפטוס.

יש גם פתרונות להרגעה

חשוב לציין כי יש גם פתרונות טבעיים להרגעה. אם יתוש כבר עקץ, ניתן להשתמש בהם להקלה מהירה. למשל, שימוש באלוורה או אפילו מריחה של מעט אשל יכולים להקל.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן