מבצעים מיוחדים
0 0.00

IP6 וטיפול בסרטן

במדינת ישראל ישנם יותר מרבע מיליון איש ואישה החולים במחלת הסרטן. בארץ כמו גם בעולם, נערכים מחקרים רפואיים רב גוניים בנושא. המחקרים הרבים הללו מנסים למצוא תרופה או טיפולים מהפכניים עבור חולי הסרטן. עד כה, תרופת פלא לריפוי טרם נמצאה אך כן התגלו חומרים שיכולים לסייע ולתמוך בטיפולים הקיימים.

הפעם נדבר על חומר טבעי, שנקרא חומצה פיטית, IP6. נראה באילו מקורות תזונתיים הוא קיים (הגוף לא מסוגל לייצר זאת), נבין אילו מחקרים הצביעו על האפקטיביות ונראה גם האם יש תופעות לוואי וגם למי הוא איננו מומלץ.

IP6 ממקור טבעי או כתוסף

חומצה פיטית נחשבת לחומר טבעי בעל סגולות טובות. חומר זה, IP6, נחשב למסייע לגופינו להילחם במחלות שונות. בין היתר, יכול לסייע לחולי לב ומתאים גם טיפול בכמה סוגים של סרטן. חומצה זו התגלתה בראשית המאה ה-20. מכיוון שגופינו לא יכול לייצרה, אנו נדרשים לקבלה בדרך אחר. אנו יכולים לקבלה מהתזונה או כתוסף מזון הנמכר בבתי הטבע.

IP6
צילום: Depositphotos

“נמצא כי אנשים אשר צורכים חומצה פיטית סובלים פחות (מבחינה סטטיסטית) מכמה סוגי סרטן. בין היתר, סרטן השד, סרטן ריאות, המעי הגס ועוד”

 

IP6 נמצא בתוך מגוון די רחב של צמחים. כמעט כל אחד מאיתנו צורך אותו בתזונה היום יומית. הבעיה היא שהריכוז עשוי להיות נמוך ובלתי מספיק כאשר מדובר בתועלת רפואית חזקה. כחומר שמטפל במחלת סרטן עשוי להידרש ריכוז גבוה באופן מיוחד. ניתן למצוא פתרון לכך על ידי צריכת תוסף תזונה. יש לציין כי מכיוון שהחומר מפריע לקליטת ברזל, לסובלים מאנמיה יש להתייעץ עם רופא. בטבע, ניתן למצוא את החומצה הפיטית למשל בצמח הסויה. מצוי במידה די רבה בטופו. זהו מרכיב שנמצא גם באגוזים, בעדשים או חומוס. קיים גם בקטניות, באגוזים ובשקדים בכמות רבה למדי. כמו כן, קיים גם בדגנים מלאים, בסומסום, זרעי צ’יה, זרעי פשתן.

IP6 מתאים לטיפול ומניעה

כאשר רוצים לצרוך IP6 כתוסף מזון, ניתן לצורך כמוסות או אבקה. יש לציין כי עדיף לצורך אותו לא מיד אחרי האוכל. ישנו מינון שיתאים לשגרה ומינון מוגבר שיתאים לאנשים שאובחנו כחולי סרטן. עד כה, נצברו עדויות מהמחקר על כך שהחומר מסייע לטיפול ואף למניעה. בין היתר נעשו ניסויים בעכברים בעלי תוצאות מעודדות.

יש לציין כי השימוש בחומצה הפיטית לא בא להחליף טיפול רפואי. כמו כן, מינון יתר עלול להפריע לקליטת מינרלים או ברזל החיוניים לגופנו. וכעת נראה מה עוד יש למחקר לומר. מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות גילו כמה דברים ראויים לציון. למשל, נמצא כי שימוש בתוסף צמצם את הגודל של גידולי סרטן בעכברים. מבחינה סטטיסטית, התגלה דבר משמעותי. נמצא כי אנשים אשר צורכים חומצה פיטית סובלים פחות (מבחינה סטטיסטית) מכמה סוגי סרטן. בין היתר, סרטן השד, סרטן ריאות, המעי הגס ועוד. עוד נמצא כי זהו מרכיב שמועיל לתפקודי כבד וכן מתאים גם כנגד מחלות בכליות.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן