מבצעים מיוחדים
0 0.00

רפלקסולוגיה

על פי הרפואה האלטרנטיבית, הקשר בין גופינו לבין מחלות או כאבים הוא קשר מורכב. הבנת המורכבות הזאת והיכולת להשפיע עליה עומדת גם בבסיס השיטה הטיפולית ששמה רפלקסולוגיה.

על פי שיטה זו, כפות הרגליים שלנו הן הרבה יותר מאשר איברי הליכה. החלקים השונים של כף הרגל למעשה מייצגים איברים ומערכות (גם פנימיות) בגוף. מכיוון שניתן להשפיע על כפות הרגליים ללא צורך בהליכים מורכבים, זו שיטה מאוד זמינה וטובה. נקודות לחץ שבהן מתמקד המטפל מביאות להקלה מהירה במגוון רחב של מצבים רפואיים. הטיפול מתאים להפגת כל מיני מחלות וכאבים, לרבות מחלות כרוניות.

גם האבחון – בכף הרגל

שיטת הטיפול רפלקסולוגיה כפי שהיא קיימת היום נמצאת בשימוש מעל למאה שנה. עם זאת, טיפולים דרך כפות הרגליים היו מקובלים כבר בעבר הרחוק. המטפל מבצע טיפולים חיצוניים בכף הרגל, בתאם לתוצאה הרצויה. נעשה שימוש בטכניקות כגון לחיצה עדינה. נעשה שימוש גם בלחיצות חזקות או עיסויים. אבי השיטה, ויליאם פיצג’ראלד, היה רופא מוסמך אשר החליט שלא להסתפק בשיטות מערביות לצרכי טיפול. התוצאות הטובות של פעולותיו הוכיחו את עצמן ועם השנים הטכניקה הלכה והשתכללה.

לפני שמטפלי רפלקסולוגיה יכולים להציג הצלחה בטיפול נדרש אבחון. ביצוע האבחון נעשה גם הוא, ברובו, תוך מיקוד בכף הרגל. יש הקשר הדדי – מבנה כף הרגל והתחושה מעידים על קיום ליקוי או תקלה גופנית (או נפשית). בעזרת מגע, בדיקת המרקם, רכות או חספוס, מוצאים את מוקד החולשה הגופנית. מטפל מנוסה יודע על מה מרמזת כף רגל שהתנפחה. מה אומרים כלי דם בולטים או מה המשמעות של מגבלה בתנועה באזור שורשי האצבעות. כל נקודה שניתן לראות על פני כף הרגל נבדקת וניתן לזהות כל מיני מחלות, דלקות, הפרעות במערכת הדם, עודף סוכר ועוד. לכך מוסיפים גם תשאול והפירוט שמספק המטופל מאפשר לגשת לעניין עצמו.

בין היתר מבוצעות מתיחות של הרגליים, השרירים, הגידים. לחץ ממוקד, עיסוי מעגלי ומגע בעוצמה משתנה מעוררים תגובת שרשרת. התגובה מתחילה בכף הרגל, ממשיכה למעלה ומגיעה עד לאברי המטרה. דרך מערכת העצבים, הלימפה, כלי הדם, מתרחשת תגובת ריפוי והקלה.

רפלקסולוגיה
צילום: Depositphotos

“השיטה מתאימה מאוד גם לחיזוק כללי של הגוף, טיפול בהפרעות קשב או קשיי ריכוז. מתאים ללא ספק לטיפול בכאבי רגליים ומפרקים וגם כדרך יעילה ופשוטה פשוט להירגע מלחצי החיים”

 

במה רפלקסולוגיה יכולה לטפל?

טיפולים ברפלקסולוגיה נחשבים למאוד מרגיעים. זהו טיפול חיצוני שעשוי להינתן בפגישה אחת או בסדרת פגישות. מטרת הטיפול יכולה להיות מגוונת. יש אנשים המגיעים כדי לחזק את מערכת החיסון. יש המגיעים עם בעיות של כאבי ראש כרוניים או לחץ נפשי. אפשרי טיפול בבעיות עיכול, סימפטומים מציקים הכרוכים בהיריון. מטפלים מנוסים יכולים לעזור גם לילדים ואף לפעוטות הסובלים מאלרגיות, נשימה כבדה, גזים. השיטה מתאימה מאוד גם לחיזוק כללי של הגוף, טיפול בהפרעות קשב או קשיי ריכוז. מתאים ללא ספק לטיפול בכאבי רגליים ומפרקים וגם כדרך יעילה ופשוטה פשוט להירגע מלחצי החיים.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן