מבצעים מיוחדים
0 0.00

שיאצו

מבחינה מילולית, המשמעות של שיאצו הינה הפעלת לחץ בעזרת האצבעות. מדובר בטיפול מעולם הרפואה המשלימה, אשר נוסד במזרח הרחוק.

יש כמה טכניקות שבהן עושים שימוש המטפלים אך הרעיון המרכזי הוא אחד. השגת הטבה רפואית ובריאותית באמצעות שימוש בנקודת מגע הפרוסות ברחבי הגוף. במידה מסוימת, זהו פיתוח של דיקור סיני, ללא צורך במחטים. גופו של המטפל, בעיקר אצבעותיו מהווה כלי טיפולי.

טיפול בערוצי אנרגיה, מרידיאנים

שיאצו במובן הנוכחי שלה הינה שיטת טיפול בעלת מסורת ארוכת שנים. הרעיון הינו התמקדות במרידיאנים, ערוצי אנרגיה הזורמים בגוף. אלה לא אנרגיות במובן המדעי המערבי של המילה אלא במובן הסיני. ברפואה הסינית המסורתית יש התייחסות רבה לעניין זה. על פי המרפאים הסיניים, חוסר איזון אנרגטי בא לידי ביטוי בסימפטומים שונים. ירידה ברמת האנרגיה איננה טובה. גם עליה מוגזמת ברמת האנרגיה אינה טובה. כאשר יש חסימה במרידיאנים, ניתן להביא להטבה באמצעות הפעלה של נקודות לחץ נבחרות.

שיאצו
צילום: Depositphotos

“על פי עדויות של מטופלים, שיטת הטיפול יכולה לסייע במגוון מצבים. יעיל למשל למצבים אורתופדיים. מסייע לכאבי שרירים, כאבי גב או צוואר. מקל על כאבי ראש, על תסמינים של מתח, תחושה כללית של עייפות ואנרגיה נמוכה. מסייע להמרצת הדם וחיזוק מערכת החיסון“

 

טיפול בעזרת האצבעות ועוד

באופן בסיסי, מטפלים בשיאצו משתמשים בעיקר באגודליהם. האגודלים יוצרים לחץ בעוצמה רצויה בנקודות שבהן מחליטים לטפל. מובן שיש לפני כן לבצע אבחון על מנת להתמקד בנקודות נבחרות. עם השנים, החלו להצטרף גם טכניקות נוספות, כך שהיום נכון יותר לראות בשיטה כסוג משוכלל של טיפול במגע. לצד המיקוד באנרגיה של המטופל משלבים גם אלמנטים הדומים לטיפולי פיזיותרפיה או מסאז’.
ישנם מטפלים אשר נוטים עדיין להיעזר בעיקר באצבעות ובאגודלים ואחרים משלבים גם לחץ מסוגים אחרים. הפעלת לחץ על ידי האגרוף, המרפק, כף הרגל וכן הלאה. הטיפול נעשה כאשר המטופל שרוע על מיטת טיפול או לפעמים על גבי מזרן על הרצפה. שלא כמו טיפולי גוף כדוגמת עיסוי, לא נעשה שימוש בשמנים. השמנים יפריעו להפעלת לחץ על הנקודות הרצויות. לרוב, הטיפול נעשה כאשר המטופל לבוש בבגדים נוחים ורפויים.

ריפוי, הנאה או שילוב בין השניים

טיפולי שיאצו הפכו למאוד מקובלים בארץ. ניתן להזמין סוג זה של טיפול בקליניקות של מרפאים מקצועיים. יש גם מכוני ספא שמציעים טיפולים כאלה, לצד עיסוי באבנים חמות או עיסוי שבדי. אפילו בקופות החולים ניתן להזמין טיפולים כאלה במסגרת שירותי רפואה משלימה. פגישת טיפול אורכת בדרך כלל פחות משעה (בסביבות חמישים דקות). אם המטרה היא לשאוב הנאה ורגיעה, ניתן להגיע לטיפול מזדמן, מפעם לפעם. אם המטרה היא יותר רפואית ובריאותית, תיתכן סדרת פגישות. גם כאשר המטרה היא רפואית, התוצאה בהחלט מהנה ונעימה.

במה שיאצו יכול לעזור

על פי עדויות של מטופלים, שיטת הטיפול יכולה לסייע במגוון מצבים. יעיל למשל למצבים אורתופדיים. מסייע לכאבי שרירים, כאבי גב או צוואר. מקל על כאבי ראש, על תסמינים של מתח, תחושה כללית של עייפות ואנרגיה נמוכה. מסייע להמרצת הדם וחיזוק מערכת החיסון.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן