מבצעים מיוחדים
0 0.00

צריכת חלב פריוביוטי מותסס הידוע בשם קפיר- מסייעת לטיפול בסוכרת מסוג 2

 

סוכרת מסוג 2, המוכרת גם כ’סוכרת של המבוגר’, או ‘סוכרת שאינה תלויה באינסולין’ ( Non-Insulin Dependent Diabetes Mellitus), היא הסכרת הנפוצה ביותר מבין ארבעת סוגי הסוכרת העיקריים הקיימים, ומהווה כ-90% ממקרי הסוכרת בכלל.

במקביל, עם השנים עולה גם שכיחותה של סוכרת מסוג 2 בקרב האוכלוסיה כולה – בשנת 2000, למשל מספר החולים נאמד בכ- 170 מיליון אנשים, כשמספר זה צפוי לעלות ל-300 מיליון עד שנת 2025. מחקר חדש מגלה, כי צריכה של חלב קפיר, מסייעת בטיפול בסוכרת מסוג 2.

קפיר
צילום: Depositphotos

איך מאבחנים סוכרת מסוג 2?

ההנחיות העדכניות ביותר של ארגון הבריאות העולמי קובעות כי סוכרת מסוג 2 תאובחן כאשר ערכי הגלוקוז בדם – לאחר צום – הם גבוהים מ-126 מ״ג/ד״ל (בשתי בדיקות לפחות), או לחלופין, כאשר ערכי הגלוקוז גבוהים מ-200 מ״ג/ד״ל כאשר הבדיקה מתבצעת שעתיים לאחר צריכת 75 גרם של גלוקוז.

כמו כן, במקביל לערכי הסוכר בדם, הסובלים מסוכרת בדרך כלל יפגינו גם תסמינים אופייניים כגון צימאון מוגבר, מתן שתן בתכיפות גבוהה ו/או ירידה במשקל.

מה גורם להתפחות סוכרת מסוג 2?

סוכרת מסוג 2 פורצת כשהלבלב מסוגל לייצר אינסולין (להבדיל מסוכרת מסוג 1 למשל, שנובעת מפגיעה ביכולת של הלבלב לייצר אינסולין), אך האינסולין אינו מבצע את תפקידו, כלומר – אינו מחדיר גלוקוז לתאי הגוף.

סוכרת מסוג זה עשויה להתפחת בכל גיל, אך לרוב מופיעה בקרב אנשים מעל גיל 40, ונובעת משילוב של תורשה, סגנון חיים והרגלי אכילה לקויים. לכן כנראה גם חלה עליה בשנים האחרונות בשכיחות במחלה בקרב בני נוער וצעירים, זאת, כתוצאה ממגפת ההשמנה שהגיעה גם לישראל בעשורים האחרונים.

איך מטפלים בסוכרת מסוג 2?

עיקר מאמצי הטיפול מתמקדים בשינוי אורח החיים, כלומר – מעבר לתזונה בריאה, הקפדה על ביצוע פעילות גופנית ושמירה על משקל גוף תקין. במקביל, ישנן תרופות שמסייעות לאיזון רמות הסוכר בדם ומאפשרות לשלוט במחלה ולמנוע ככל הניתן את הסיבוכים החמורים שלהם היא גורמת.

בנסיון למצוא פתרונות טבעיים נוספים לטיפול במחלה, חוקרים רבים החלו לבחון בשנים האחרונות גם את סגולותיו של המשקה הייחודי שנקרא קפיר. קפיר הוא משקה חלבי דמוי יוגורט, שנפוץ כבר אלפי שנים בחבל הקווקז, ומוכר כבעל סגולות רפואיות מגוונות, ולכן, עם השנים, גם נעשה נפוץ יותר ויותר בכל רחבי העולם.

הפרוביוטיקה הטבעית שמסייעת לטיפול בסוכרת מסוג 2

משקה הקפיר, המיוצר מזרעי הקפיר בתהליך התססה, מכיל ריכוז גבוה במיוחד של חיידקים פרוביוטיים ולכן נחשב בריא במיוחד, ויש המכנים אותו ‘הפרוביוטיקה של המאה ה-21’.

כך, למשל, במחקר שנערך ב-2015 ופורסם בכתב עת רפואי חשוב באיראן, חוקרים בחנו את השפעתה של צריכת משקה קפיר על חולים בסוכרת מסוג 2 בגילאים 35-65. במסגרת המחקר, הנבדקים חולקו לשתי קבוצות – קבוצה אחת צרכה חלב קפיר למשך 8 שבועות הקבוצה השניה צרכה חלב מותסס רגיל.

תוצאות המחקר הראו שחלב הקפיר נמצא מועיל יותר מחלב מותסס רגיל ואכן סייע לאיזון רמות הגלוקוז בדם כמו גם למדדים נוספים. כתוצאה מכך, החוקרים הסיקו שמומלץ לשלב חלב קפיר כטיפול משלים במסגרת כלל הטיפול בסוכרת מסוג 2.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן