מבצעים מיוחדים
0 0.00

פרוביוטיקה יכולה לשמור על הבריאות שלנו, זה בדוק

מחקר אמריקאי רחב היקף חשף נתונים מעניינים מאוד. פרטים אודות הקשר שבין הבריאות של הציבור הרחב ובין השימוש בתוספי תזונה מסוימים. המחקר ביקש לבדוק את התועלת הכלכלית הלאומית לשימוש רחב היקף במוצרים פרוביוטיים (חיידקי מעי ידידותיים). הממצאים של המחקר הינם בעלי השלכות לא רק עבור המשק הישראלי. ההשלכות חשובות לבריאות כולנו.

בתוך כך, מדווחים החוקרים כי נטילת פרוביוטיקה יכולה לסייע להתמודד עם מגוון רחב של מחלות חורף. אולי זה לא הדבר שיעניק חיסון מפני שפעת, אבל זה מעניק לגופינו משהו חשוב לא פחות. יכולת להחלים ממחלה כזאת ועוד אחרות, בצורה הרבה יותר מהירה והרבה יותר קלה.

על מה דיווחו החוקרים האמריקאים

המחקר האמריקאי התבסס על נתונים שגילו כי הכלכלה שלהם נפגעת בסכומי עתק אדירים. כל זאת, עקב חיסורי עובדים בגלל מחלות נפוצות. אנו לא מדברים על מחלות כרוניות או על מחלות הדורשות אשפוזים ממושכים. מדובר על מחלות שכולנו מכירים גם אם לא תמיד ברור לנו במדויק מהו הגורם למחלה. לצד שפעת, נתוני מעסיקים מהשוק האמריקאי מגלים כי הרבה מאוד עובדים נשארים בכל שנה בבית למספר ימים מסיבות שונות. למשל בשל מחלות חורף שונות, הצטננות, דלקות גרון, דרכי נשימה מגורות.

יותר ממיליארד דולרים מאבד המשק האמריקאי בשל מחלות קלות יחסית אלה, בכל שנה. בישראל גם אם סדרי הגודל אחרים, המצב קרוב לוודאי דומה. ומכיוון שמוצרי פרוביוטיקה, כך מדווחים החוקרים יכולים להועיל, יש להביא זאת בחשבון. חשוב לעודד את הציבור להשתמש במוצרים כאלה, אפילו אם מדובר במחלות קלות שעוברות באופן עצמאי לאחר פרק זמן של כשבוע או שבועיים. תוסף מסוג זה מאפשר לגוף להתמודד עם מחלות חורף מהר יותר.

ומה שטוב למשק האמריקאי ומאפשר להם לחסוך סכומים כסף שנאמדים במאות מיליוני דולרים טוב לא רק למשק הישראלי. זה חשוב לכל אחד ואחת מאיתנו. ואם פרוביוטיקה אכן מאפשרת לגוף להחלים מהר יותר, אז למה לסבול? אכן זה מיותר. לא רק שאפשר להחסיר פחות ימי עבודה או לימודים בכל שנה. אפשר ליהנות מבריאות טובה יותר, לאורך כל השנה כולה.

פרוביוטיקה
צילום: Depositphotos

 

“מחקרים חלוציים החלו לגלות כי ניתן להתאים את סוגי החיידקים למצבים שונים, לתוצאה אופטימלית. זאת ועוד, לתסמינים שונים, ניתן להיעזר בשילוב של תוספים כאלה”

 

יותר פרוביוטיקה, פחות אנטיביוטיקה

גם אם נרצה להרחיב את נקודת המבט מעבר לאותו מחקר שהזכרנו, ניווכח בתועלות נוספות. מגמה שלילית ביותר הביאה לכך כי הרופאים נוטים לרשום הרבה אנטיביוטיקה, גם כשאין זה יכול להועיל. ההרגל לרשום אנטיביוטיקה בגלל הצטננות או גודש באף הולך והופך לצרה צרורה. החיידקים והזיהומים הולכים ונעים עמידים יותר וחזקים יותר. לא מדובר רק בהוצאה מיותרת עבור תרופות שלא מועילות. הצרה הזאת גורמת לשגשוג חיידקים אלימים יותר בבתי חולים. מעת לעת פורצות מגיפות ואף ישנם סיבוכים ולעיתים מקרי פטירה.

ורק שיהיה ברור, אנו מדברים על מה שקורה בכל העולם. גם בארצות הברית, בארץ, באירופה. בכל מקום. והנגיעה של פרוביוטיקה לעניין הזה פשוטה בתכלית. השימוש באותם חיידקים ידידותיים כאשר סובלים מצינון או שפעת מאפשר לגוף להבריא מהר יותר. כאשר מחלימים מהר ופחות סובלים משיעול או סובלים מגרון כואב יש פחות לחץ ליטול תרופה. התוצאה ברורה: יותר פרוביוטיקה זה לא רק פחות הצטננות. זה גם פחות אנטיביוטיקה ומאבק טוב יותר בזני החיידקים העמידים.

טיפול מונע ומשפר תסמינים שונים

התועלת שניתן למצוא במוצרי פרוביוטיקה איננה מוגבלת לאנשים בגיל העבודה. מחקרים רבים מגלים כי גם ילדים ואפילו תינוקות יכולים להפיק מכך תועלת מרובה. ואגב, לא רק לחיזוק הגוף מפני מחלות חורף זהו פתרון שעובד. הדבר מביא לשיפור ניכר גם בכל מיני תסמינים או תחלואים של מערכת העיכול.
בעוד שדי ברור הקשר שבין הפרוביוטיקה לבין שיפור פעילות העיכול, לא הכל ברור לגבי המכניזם לריפוי מחלות חורף. אך למרות זאת, ברור כי השימוש בחיידקים הידידותיים הללו הינו בעל השפעה ברורה. זוהי רפואה מונעת, בלי צורך בתרופות ובלי שצריך לנקוט צעדים מיוחדים. חיידקים ידידותיים ניתן למצוא במוצרי חלב מסוימים, למשל יוגורט. אך מרבית האנשים מוצאים זאת נוח יותר להיעזר בתוספים. ניתן להשיג מוצרים פרוביוטיים במגוון תצורות. החל מאבקה, דרך טיפות וכלה בקפסולות.

דבר נוסף שחשוב לומר, יש הרבה סוגים של פרוביוטיקה. מחקרים חלוציים החלו לגלות כי ניתן להתאים את סוגי החיידקים למצבים שונים, לתוצאה אופטימלית. זאת ועוד, לתסמינים שונים, ניתן להיעזר בשילוב של תוספים כאלה. אם האחד היה פחות אפקטיבי, הרי שהשני יועיל יותר. ומכיוון שאלו חיידקים שנמצאים באופן טבעי בגופינו, הרי שאנו מגיבים אליהם בצורה טבעית.

בריאות טובה יותר, במספרים

נסיים בכמה מספרים שהפיקו החוקרים האמריקאים, מאוניברסיטת קליפורניה. לפי המחקר, חיידקים ידידותיים יכולים לחסוך מרשמים של 2 מיליון תרופות אנטיביוטיות בשנה. הציבור כולו יחסוך מעל 350 מיליון דולר בהוצאות רפואיות ישירות. גם בארץ, ככל שהציבור ייטה אוזן להמלצות הללו, כן ייטב. פחות אובדן תפוקה בעבודה. יותר בריאות לציבור, הורים וילדים גם יחד.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן