טען

הקלד לחיפוש

עיסוי

עיסוי

עיסוי, שנקרא לפעמים גם מסאז’, טומן בחובו לא מעט תועלות לגוף ולנפש. הוא מהנה, הוא מרגיע, אבל הוא יכול להיות גם הרבה יותר מזה. ומסתבר שיש לא מעט סוגים של טיפולי גוף שכוללים אלמנטים של עיסויים. ואם רוצים, זה קיים גם בגרסה זוגית, בדמות חבילות לזוגות, לימי כיף וחיזוק הקשר.

אילו עיסויים זמינים בארץ

בהרבה מדינות פותחו שיטות של עיסוי, וחלקן זמינות בצורה זו או אחרת גם בארץ. יש את הדרך השוודית ויש הדרך תאילנדית ויש גם טכניקות שהגיעו לכאן מדרום אמריקה. הסוג שנחשב למוכר ביותר נקרא עיסוי שוודי. יש המכירים את הטיפול הזה בתור טיפול בשמנים וזה בהחלט מאפיין מאוד משמעותי. חוש הריח תופס מרכיב מרכזי במקביל לחוש המגע. חובבי הריחות הנעימים יכולים לבחור בשיטה בעלת דמיון מסוים אך דגש על שמני ארומתרפיה. לעומת סוג זה של טיפול, שלא נועד לחדור לעומק הרקמות והשרירים ניתן להזכיר את העיסוי העמוק. בטכניקה הזאת, המטפל מבצע לחיצות ולישות יותר חזקות שנועדו לעבוד על השרירים והגידים.

ישנם טיפולים המיועדים לעוסקים בספורט, כאשר כאן הדגש איננו על החלק המהנה אלא על שחרור השרירים ומתן אפשרות לגוף להתאושש מהר יותר מפעילות אינטנסיבית (ומניעת פציעות). עוד שיטה שהפכה מקובלת מאוד בארץ משלבת מגע וגם שימוש באבנים שחוממו לטמפרטורה חמימה. שיטה זו נחשבת למטהרת, הגיעה מאזור דרום אמריקה. יש גם טיפולי גוף ששואבים השראה מרכזית משיטות טיפול אלטרנטיביות. למשל עיסויי שיאצו או רפלקסולוגיה. בשיטות הללו נקודות לחיצה נבחרות נועדו להשיג שיפור בריאותי ממוקד. המטרה: חיזוק אזורים חולים או כואבים, שיפור מערכת החיסון והרגעת הנפש. גם עיסוי בסגנון תאילנדי עשה עליה לארץ, אם כי הוא עדיין פחות זמין. בניגוד לשיטות מבוססות השמן, כאן מדובר בעיסוי יבש. ישנו דגש על מתיחות וסיבובים, ולמעשה זו פעילות פחות פסיבית ויותר דינאמית. הטיפול ניתן לעיתים על מזרן ולא על מיטת טיפולים כאשר המטפל עושה יותר שימוש במשקל גופו.

עיסוי

צילום: Depositphotos

“יש טכניקות שבהן מזרזים החלמה מפציעות, עוזרים להפרעות שינה, הרגעת מתח נפשי. לאורך הטיפול משיגים ירידה בלחץ הדם. הלב מאט ומופרשים אנדורפינים“

 

פינוק, הנאה וחיזוק הגוף

היתרונות הגלומים בעיסויים לסוגיהם השונים רבים מאוד. בין היתר, מדובר ללא ספק בפעילות מפנקת מאוד, שמתאימה ממש לכל גיל. בספא או במכון כושר, בבית מלון או במרכז לרפואה משלימה, הטיפול מאוד משחרר. מלבד שחרור של שרירים שנתפסו, יש בכך כדי להמריץ את הדם. מיוחסות סגולות כגון ניקוי רעלים ואיזון אנרגטי. יש טכניקות שבהן מזרזים החלמה מפציעות, עוזרים להפרעות שינה, הרגעת מתח נפשי. לאורך הטיפול משיגים ירידה בלחץ הדם. הלב מאט ומופרשים אנדורפינים. מעסים מקצועיים יכולים לסייע אפילו בהקלה של כאבי מפרקים, כאבי גב, כאבי צוואר. טיפולים שמותאמים לנשים הרות יכולים לאפשר לידה יותר קלה והפחתה של כאב, נפיחות ברגליים. יש מטפלים שמסוגלים להקל על חרדה, דיכאונות וכן הקלת תסמיני מיגרנות.

המאמר קודם
המאמר הבא