מבצעים מיוחדים
0 0.00

סטרס שוחק אתכם? פתרון טבעי עשוי להרגיע מאוד

עולם העבודה המודרני מכיל אין ספור גורמי סטרס. אלה יכולים לכלול את הדרישה להיות זמינים גם בשעות לא שגרתיות. הרצון לעמוד בסטנדרטים של תחרותיות. היעדים שהולכים ומאמירים על רקע עולם עסקי בלתי מתפשר.

אבל לחץ איננו דבר שנותר אך ורק בעבודה. הוא מחלחל ומגיע גם אל שעות הפנאי. הוא פוגע בחיי משפחה. הוא מעלה את הסיכוי לגירושין. הוא פוגע בבריאות שלנו, בהרבה מאוד מדדים שונים. מחקר חדש מגלה כי צמח מרפא ידוע מהמזרח, בשם Rhodiola Rosea עשוי להוות הפתרון שכולנו מייחלים לו. עד כמה הוא באמת מרגיע ומה מספרים החוקרים? כדאי לקרוא, זה עשוי להרגיע אתכם מאוד.

סטרס, הגורם הסמוי שיכול להגדיל מוטיבציה או לקצר את החיים

לא חסרים טיפוסים שטוענים כי יעדים ואדרנלין מצליחים להפיק מהם את המרב. ואין ספק כי בזמנים מסוימים, סטרס יכול להיות גורם מדרבן מאין כמוהו. אבל ללא ספק, אין שום תועלת בהרבה מאוד לחץ, לאורך זמן. אנשים שחשופים לגורמים מלחיצים יום ועוד יום ועוד יום משלמים במטבע הכי קשה. הם משלמים בבריאות. למעשה, לאורך זמן, אפילו ביצועי היתר בעבודה הולכים ויורדים.

הקו המפריד בין מרץ לבין תשישות עשוי להיות דק מן הדק. עם הזמן, עבודה מלחיצה ללא יכולת להירגע גורמת לעייפות גופנית. חשוב לא פחות, נוצרת גם עייפות רגשית. המצב הזה מחליש את הגוף. זהו מצע נוח להתפתחות מחלות לב ואפילו כאבים כרוניים ודלקות. זה מוביל לחרדות ולעוד שלל תסמינים שמדכאים את שמחת החיים. חוקרים מספרים כי לא חסרות ראיות לכך כי סטרס בהחלט מוביל לקיצור תוחלת החיים. אך אם לא מתעלמים, מדחיקים או מכחישים, נפתח הפתח לעשות שינוי.

סטרס
צילום: Depositphotos

“במחקר ידוע, שבדק את השפעת הצמח על אנשים הסובלים מעייפות כרונית למשל, נמצא שיפור משכנע. בתוך כמה ימים נמסר על שיפור ביכולת הריכוז, מצב רוח משופר והרבה פחות עייפות”

 

להכיר צמח מרפא סיני ייחודי

מגוון רחב של טכניקות לשיכוך סטרס יש בנמצא. חלק מהטכניקות נביא לפניכם בהמשך הדברים. אך קודם לכן, נספר על מחקר עדכני. המחקר ביקש לבדוק כיצד משפיע צמח מרפא סיני ייחודי על אנשים שחווים לחץ רב.

Rhodiola Rose הינו צמח מרפא מאוד מקובל בסין. במהלך המחקר נבדקה השפעת הצמח על כ-120 איש. כל האנשים שנדגמו סבלו ממידה כזאת או אחרת של תסמינים המלווים אורח חיים לחוץ. במסגרת המחקר, נטלו המשתפים כמוסה של הצמח, פעמיים ביום. החוקרים נפגשו עם המשתתפים מספר פעמים ובדקו השפעות לטווח קצר והשפעות לטווח ארוך.

על פי הממצאים, בתוך ימים ספורים ניתן היה להבחין בהבדל משמעותי. תחושות כגון שחיקה, “עייפות החומר”, החלו להשתפר. הנבדקים סיפרו כי החלו לחוש יותר אנרגטיים, בעלי משאבים פנימיים פחות מדולדלים. עם הזמן, החלו עוד ועוד משתתפים לדווח על יותר שמחה. פחות דיכאון ומתח. תחושה שהימים חולפים מהר ובאופטימיות (ולא נגררים לאיטם).

יתרונות נוספים של Rhodiola Rose

מסקנת החוקרים הייתה כי הפחתה של סטרס ושינוי המגמה של השחיקה היו ניכרים ביותר. ממצא זה מצטרף אל ממצאים נוספים, התומכים בהשפעות בריאותיות ונפשיות של צמח Rhodiola Rose.
בסין, ידוע מאוד הצמח כמסייע לאנשים הסובלים מתשישות ועייפות. הוא מחזק אנשים המחלימים ממחלות וכן כאלה הסובלים מעייפות כרונית, מתמשכת. במחקר ידוע, שבדק את השפעת הצמח על אנשים הסובלים מעייפות כרונית למשל, נמצא שיפור משכנע. בתוך כמה ימים נמסר על שיפור ביכולת הריכוז, מצב רוח משופר והרבה פחות עייפות.

במחקר אחר, נמצאה השפעה יעילה על מטופלים הסובלים מדיכאון קליני. לצד שיפור בתסמיני הדיכאון, נמצא גם שיפור בשאלונים שבדקו הערכה עצמית. לצד הרגשה טובה יותר, נמצאו התייצבות רגשית, איכות השינה השתפרה. גם מחקר שבדק טיפול משולב, עם תרופות נגד דיכאון הראו תועלת של ממש. תועלות נוספות שנמצאו – שיפור בתפקודי המוח והיצירתיות. איזון רמת סוכר בדם וחיזוק מערכת החיסון.

עוד דרכים טובות להפחית סטרס

• אם גם אתם מרגישים לחוצים בעבודה או מתוחים מכל מיני סיבות נוספות, אל ייאוש. יש שלל דרכים להוביל שינוי.
• צאו החוצה – כאשר מרגישים שהלחץ גדל, טוב לצאת להתאוורר באוויר הפתוח. הליכה על חוף הים, בשדרה או בטבע הינם בעלי אפקט מרגיע מאוד. מעת לעת, קחו הפסקות יזומות גם באמצע יום עבודה.
• צרו גבולות – הבהירו בעבודה וגם לעצמכם כי אתם זקוקים לגבולות. הפרדה בין עבודה לבית. קבעו זמנים שבהם אתם לא חייבים להיות זמינים. בחופשות, השאירו את הטלפון כבוי.
בלי מכשירים סלולריים בערב – הקדישו את שעות הערב לפעילויות מהנות. התנתקו מטלפונים או מחשבים. בלו עם הילדים או קראו ספר טוב, האזינו למוזיקה או הרצאה אונליין. שימוש בסלולר לפני השינה מעלה את הורמוני הלחץ ומקשה על הירדמות.

שמנים אתריים בעלי ריח מרגיע – ניתן לעשות שימוש בשמנים אתריים בעלי ריח מרגיע. ריחות של לבנדר או ווניל משיגים תוצאות יפות.
תזונה מרגיעה והרגלי חיים בריאים – הפחתה של מזונות עתירי שומן וסוכר מסייעים לאיזון רמות האנרגיה. כמו כן, כדאי לשלב הרגלי חיים בריאים. פעילות גופנית קבוע, יוגה, מדיטציה, הפחתה במשקל. לכל אלה יחד השפעה מחזקת, בריאה ומבריאה.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן