מבצעים מיוחדים
0 0.00

הראש מתפוצץ? מרקחות למיגרנה – תנסו את זה בבית!

בעוד כאב ראש על פי רוב יוצר אי נוחות נסבלת ולא מעבר לכך, בקרב אנשים הסובלים ממיגרנה המצב שונה לחלוטין. מי שסובל ממיגרנה יודע היטב עד כמה התפקוד נעשה קשה, מוגבל ולפעמים גם ממש בלתי אפשרי. למרבה המזל, נראה לכם כי יכולים להיות לכם בבית בקלות כל המרכיבים שיקלו על תסמיני המיגרנה.

לישון יותר כי עייפים יותר סובלים יותר

עם כל עוצמתו של המדע המודרני, הוא מצא את עצמו די חסר אונים ביחס למיגרנה. כיום, לא ידוע בדיוק הגורם וגם לא ידוע על תרופה שתביא לריפוי. יש מדענים הטוענים כי סימפטומים של מיגרנה, לרבות בחילות, כאבים חזקים, סחרחורת, חוויה של ריחות ואי סבילות לאור נובעים מבעיה עצבית. יש הסבורים כי מוליכים עצביים במוח לא מתפקדים כראוי או שזו בכלל בעיה של זרימת הדם. אך תהיה מה שתהיה הסיבה, רשמו לעצמכם: במצב שבו תשוש או אפילו “סתם” עייף, תסמיני המיגרנה נעשים יותר קשים, יותר חמורים ומציקים.

אם אתם לא ישנים באופן סדיר או שאתם קמים עייפים, שנו זאת. נסו ללכת לישון בשעות סדירות. אל תאכלו ארוחות כבדות לפני השינה, נסו פעילויות מרגיעות כמו יוגה או קריאה לפני השינה במקום גלישה באינטרנט. ואם כבר הזכרנו יוגה, ישנם מתרגלי יוגה שטוענים כי מאז שהחלו לעסוק במתיחות ובתנוחות היוגה השונות הם חווים הקלה של ממש בסימפטומים של המיגרנה. יתכן שהדבר נובע בזכות הרוגע ויתכן שהאטת קצב הלב גם כן משחקת בכך תפקיד חשוב. עוד נציין כי יש כאלה המדווחים שתוספי תזונה כדוגמת מגנזיום או ויטמין בי 12 מקלים עבורם את הסימפטומים.

צילום: Depositphotos

“סובלים ממיגרנה? הפחיתו או הימנעו מצריכת קפה או אלכוהול. נסו להפחית את צריכת השומן והרבו בשתייה. מאידך, אגוזים ודגנים מלאים בהחלט מומלצים”

 

התה שירגיע אתכם ומהר

תה רגיל ואפילו תה ירוק יכולים להיות נחמדים וטעימים, במיוחד בליל חורף קר. אבל כאשר מדובר בהתקף של מיגרנה שמתקרב (והרבה אנשים מרגישים בכך עוד לפני שהראש מתחיל לכאוב) לכו על תה מסוג אחר. קחו מנטה וחלטו אותה במים רותחים. את מי החליטה תוכלו להמתיק עם מעט דבש ושתו לבריאות. למנטה כושר הרגעה יוצא מן הכלל ויש גם הנוהגים לשתות תה קמומיל. את התה או החליטה תוכלו לשתות בכל שעה מכיוון שבדרך כלל קמומיל איננו בעל אפקט המפריעה לשינה. למעשה, תה קמומיל ידוע כבעל אפקט מרגיע, דבר שיכול לעזור גם לשינה שליווה.

שורש הג’ינג’ר

ג’ינג’ר נחשב כבעל סגולות מרפא מרובות מאוד. הוא נחשב כמקל על מגון סימפטומים, החל מכאבי בטן ועד כאבי ראש. הוא ידוע כאנטי דלקתי ועבור הסובלים ממיגרנות יש בו תועלת כפולה אם לא משולשת: השורש גם מרגיע בחילות, גם מרגיע כאבים, גם מרגיע שרירים תפוסים (שמלוים לפעמים כאבים חזקים). ניתן להשרות במים חמים את השורש הטרי או אבקת ג’ינג’ר טחונה ולשתות את המים. ישנם כאלה הנוהגים להוסיף ג’ינג’ר גרוס לסלט וכן לתבל בעזרתו מאכלים שונים.

ממה כדאי להימנע

סובלים ממיגרנה? הפחיתו או הימנעו מצריכת קפה או אלכוהול. נסו להפחית את צריכת השומן והרבו בשתייה. מאידך, אגוזים ודגנים מלאים בהחלט מומלצים. כדאי לשים לב אם יש מאכלים נוספים שגורמים לכם באופן אישי להרגיש רע ומהם – הימנעו בעיקר סמוך להתקפי המיגרנה.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן