מבצעים מיוחדים
0 0.00

כך תיהנו מחיים ארוכים ובריאים

חיים טובים ובריאות טובה. זוהי משאלה מאוד טבעית ודי ברורה מאליה. איך משיגים את זה? ההמלצה שנספר לכם עליה, יקרה מפז. נכון, יש הרבה מאוד טיפים שיכולים לעזור לחזק את הגוף, יש הרבה מאוד רעיונות להרגעת את הנפש, אבל הפעם לא נבקש להמליץ על סופר פוד כזה או אחר, לא נעסוק בתועלות של תזונה נכונה או פעילות גופנית. מה שכן נמליץ עליו זהו הכלל הבא, אם אתם מזהים סימנים וסימפטומים מסוימים, אל תהססו, פנו לרופא לבירור נוסף.

נדגיש בעיקר כמה סימנים שלא בהכרח נתפסים מיד כסימני מחלה. אלו סימנים שיכולים להעיד על תקלה קטנה, זמנית ורגעית. אך במידה ולא כך הוא, האבחון המוקדם יוכל להחזיר את בריאותכם לתיקנה ולאפשרות לחיים בריאים.

לפעמים כדאי לפנות לרופא גם אם מרגישים טוב

מחלות כמו סרטן המעי, למשל, אינן מאוד נפוצות. סימנים רבים שיכולים לרמז על קיומה של המחלה, יכולים להעיד גם על משהו אחר, בעיה קלה. אולם מכיוון שמחלות מסוימות לא יופיעו בלוויית כאבים או חום, חשוב להיות ערים לסימנים אחרים. סימנים שאם הם מופיעים, עדיף ללכת לרופא, לצורך בירור. בדרך כלל, יתברר בסופו של דבר שאתם בריאים. אך אם מאבחנים למשל סרטן המעי (וסרטן בכלל) בשלב מוקדם, התועלת חד משמעית וסיכויי ההחלמה פנומנליים.
כמעט כל מי שיגיע לרופא ויאובחן בשלב מוקדם – יחלים. אם פתאום מרגישים מאוד עייפים ותשושים אך ישנים מספיק, אל תזניחו. ככל הנראה הכל תקין. ליתר ביטחון, לכו להיבדק. גילוי מוקדם של מחלה זה תמיד עדיף.

“ירידה מהירה במשקל יכולה גם להעיד על מחלה לא מורגשת עדיין, כמו סרטן. על מנת שתוכלו להרגיש טוב יותר, עשו לעצמכם טובה. לכו להיבדק”

דם בצואה? פנו לבירור

דימום קל וחולף, בדרך כלל איננו סימן לבעיה רפואית משמעותית. אך במצבים מסוימים, דימום יכול להצביע על צורך בבירור רפואי. דימום בחניכיים, למשל, יכול להעיד על דלקת חניכיים. שימוש במי פה יכול לעזור, לאחר בירור אצל רופא השיניים וקבלת טיפול חניכיים או ניקוי אבנית. ומה לגבי דם בצואה? רופאים ממליצים על הדבר הבא, מעת לעת הפנו תשומת לב לעבר היציאות שלכם, בדקו אם אתם רואים סימנים לדם בצואה. אל חשש – גם אם ראיתם סימנים שכאלה, זו לא בהכרח בעיה גדולה, אך חשוב לנקוט בזהירות. בהחלט אפשרי כי בסך הכל, מדובר בכיב לא מסוכן או טחורים. דימום עשוי להעיד על מחלות מעי כגון קרוהן (לא נעים, אך לא מסכן חיים), אך בהחלט כדאי לראות רופא, על מנת שישלול את קיומו של סרטן המעי הגס. במידת הצורך, הרופא ישלח לבדיקת קולונוסקופיה.

חוסר תיאבון וירידה במשקל? פנו לבירור

הרבה אנשים מספרים על מאבק יום יומי במשקל. מנסים דיאטות, לפעמים גם כדורים או צמחי מרפא, סיבים תזונתיים, שתורמים להרגשת שובע. אך מה קורה אם פתאום המשקל צונח? לא תמיד זה דבר טוב. אם לא שיניתם את הרגלי התזונה הרגילים שלכם והמשקל יורד, שימו לב. ירידה דרסטית במשקל יכולה להעיד על תקלה, אולי משהו בחילוף החומרים השתבש. יתכן מאוד שמדובר בעניין רגשי, למשל סטרס או חרדה. ירידה מהירה במשקל יכולה גם להעיד על מחלה לא מורגשת עדיין, כמו סרטן. על מנת שתוכלו להרגיש טוב יותר, עשו לעצמכם טובה. לכו להיבדק, כך תוכלו לחיות חיים ארוכים ובריאים.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן