מבצעים מיוחדים
0 0.00

לא רק השמנה – על הקשר שבין תזונה גרועה למחלת הסרטן

למרות שנאספו די ראיות לכך שחשוב לשמור על תזונה בריאה, רבים לא מקפידים על כך. דוגמא לכך היא מחלת הסוכרת, שהופכת לבעיה עולמית. אך לא רק צריכה של יותר מדי סוכר גורמת לבעיות. ידוע כי תזונה עתירת שומן פוגעת בעורקים. יותר מדי שומן רווי מעלה את הסיכון להתקפי לב. אך כעת מתבררת עובדה נוספת.

מחקר מגלה כי תזונה גרועה עשויה להעלות באופן ניכר את הסיכון לסרטן. ולא מדובר אך ורק בסרטן מסוג מסוים. אכילה גרועה מעלה את הסיכוי לחלות בסרטן השד ובסרטן המעי הגס. כך גם סוגי סרטן נוספים, לרבות בכבד. על הקשר שבין התזונה שלכם למחלת הסרטן, נפרט כעת. כמו כן, נבין מהם הטיפים שישמרו עליכם בריאים.

מזון מעובד – סכנה אמיתית

כאשר אנו מדברים על תזונה גרועה, אפשר לציין הרבה מאוד סוגים של מאכלים. אם נרצה לספק הכללה חשובה, נדגיש כי מדובר במזון מעובד. מזונות תעשייתיים למגוון סוגיהם אינם בריאים. הם אינם בריאים מסיבות מאוד מגוונות. הם מכילים תוספים שעלולים להשפיע על המערכת ההורמונלית. חלק מהתוספים מחלישים את מערכת החיסון. אחוזי שומן גבוהים וחומרי שימור מעלים את הכולסטרול, לחץ דם, התקפי לב, מחלות לב ושבץ. בכל אלא אסור לזלזל. אלא שהמחקר בא ומציין דבר נוסף.

צמחים נגד דיכאון
צילום: Depositphotos

“נמצא כי הן עבור חולים והן עבור אנשים בריאים, ישנם תוספים מאוד יעילים. למשל, כורכומין, המשמש כתבלין נפוץ, נחשב יעיל להפליא”

 

מזון רע ובמיוחד מזונות מעובדים מהווים גורם משמעותי בלא מעט מקרי סרטן. על פי ההערכות כרגע, והן די שמרניות, מדובר על יותר מ-5 אחוזים, כלומר, 5 מכל 100 אנשים שחלו בסרטן יכלו להישאר בריאים. כן, אם רק היו מקפידים על תזונה בריאה, הייתה נמנעת המחלה הנוראה. אז אם אתם מנסים למשל להפחית את השימוש בסלולר מחשש לקרינה מסרטנת, שימו לב, בעוד שקרינה סלולרית חשודה כגורם סיכון, מאכלים מעובדים ותעשייתיים מהווים גורם סיכון בדוק.

צעדים מעשיים שכדאי לנקוט

לצד מאכלים מעובדים, גם משקאות מתוקים מעלים את הסיכון לסרטן. באופן מובהק, החוקרים מציינים כי לאנשים שאוכלים יותר מזון ביתי, יש סיכון גבוה יותר להישאר בריאים. אכלו יותר ירקות ופירות, שתו הרבה מים, העדיפו מאכלים מלאים, כגון שיבולת שועל. צרכו יוגורט, ירקות כבושים (פרוביוטיקה טבעית). יש יתרון של ממש בהעדפת מוצרים אורגניים, ללא חומרי ריסוס או משמרים. כדאי להימנע מממתיקים מלאכותיים ולהפחית בצריכת הממתקים. פחות בשר שמן, יותר בשרים רזים ודגים. לצורך מסקנותיהם, נעזרו החוקרים בממצאי מחקרים קודמים רבים.

כורכומין נגד מחלת הסרטן

עוד שורה של מחקרים יכולים לסייע במאבק במחלה הקשה. נמצא כי הן עבור חולים והן עבור אנשים בריאים, ישנם תוספים מאוד יעילים. למשל, כורכומין, המשמש כתבלין נפוץ, נחשב יעיל להפליא. מחקרים שבדקו זאת גילו כי זהו תוסף אנטי דלקתי חזק וגם בעל השפעה מגינה מפני המחלה. זהו מרכיב שמפריע לחלוקתם של תאי הסרטן ואף נמצא כתומך בטיפולים כימותרפיים.
מדענים מסבירים שגם שמן דגים וכן ויטמין די נמצאו בעלי יעילות. ויטמין די וכן דגי ים (מים עמוקים) מעלים חסינות למחלה. גם בתה ירוק יש מרכיבים מצוינים וכך גם בפירות יער. ישנה טענה כי גם פרוביוטיקה עשויה לסייע לגוף להילחם בתאי סרטן שונים.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן