מבצעים מיוחדים
0 0.00

המשקה הפרוביוטי שמסייע לטיפול ומניעה של אוסטיאופורוזיס

 

אוסטיאופורוזיס, או בעברית – בריחת סידן – היא מחלה המאופיינת בהפחתה הדרגתית בצפיפות העצם ופגיעה ברקמות העצמות, מה שגורם להיחלשות העצמות בגוף ומגביר את הסיכון לשברים, סדקים ובעיות בריאות נוספות.

הסיכון לחלותבמחלת אוסטיאופורוזיס גדל עם הגיל, והמחלה נפוצה במיוחד בקרב נשים בגיל הבלות (לאחר הפסקת המחזור), זאת, בעיקר כתוצאה מירידה ברמות הורמון האסטרוגן בגופן. למעשה, הנתונים מעידים שכל אישה מעל גיל 50 תחלה במחלת האוסטיאופרוזיס!

בנוסף לירידה ברמת האסטרוגן, ישנם גורמים נוספים שעשויים לגרום להתפרצות המחלה או החמרתה, כגון – תורשה, בעיות הורמונליות, תרופות מסוימות שפוגעות ביכולת ספיגת הסידן של הגוף, וכמובן, תזונה לקויה שאינה מכילה את כמות הסידן והרכיבים הנוספים שחיוניים לבריאות העצם.

צילום: Depositphotos

“קפיר הוא משקה טבעי, דמוי יוגורט, המיוצר מחלב שהותסס עם זרעי צמח הקפיר, ונחשב בריא ובמיוחד ויעיל לטיפול במגוון מחלות, שכן הוא מכיל ריכוז גבוה של חומרים אנטי דלקתיים, אנטי בקטריאליים וכאלה שתורמים לספיגת הסידן בגוף”

השלכות האוסטיאופורוזיס

כאמור, כתוצאה מהיחלשות מסת העצם והפגיעה ברקמות, אותן נשים (וגברים) הסובלות מהמחלה, נמצאות בסיכון מוגבר לסדקים ושברים בעצמות הגוף ‘הפגועות’, שעלולות להתרחש גם מפגיעות קלות יחסית.

הפגיעה הנפוצה ביותר היא בדרך כלל בעמוד השדרה, מה שמוביל לכאבי גב, הגבלת יכולת התנועה, ובמקרים מסוימים אף היווצרות של גיבנת. איברים רגישים נוספים הם מפרק הירך ושורש כף היד, שבהם נשים רבות חוות כאבים, שברים ועיוותים כתוצאה מהמחלה.

איך מטפלים באוסטיאופורוזיס?

השיטה הנפוצה ביותר לטיפול ומניעה של המחלה היא צריכה מוגברת של סידן, אשר תורם לחיזוק העצמות. עם זאת, במקרים רבים הבעיה היא לא רק מחסור בסידן אלא גם קושי בספיגת הסידן.

בדיוק מסיבה זו חוקרים החלו לבחון לאחרונה את סגולותיו של משקה הקפיר, שמהווה לא רק מקור איכותי, טבעי ובריא לסידן, אלא כנראה מסייע גם לשיפור יכולת ספיגת הסידן.

קפיר – משקה היוגורט הטבעי שיכול לשפר את ספיגת הסידן

קפיר הוא משקה טבעי, דמוי יוגורט, המיוצר מחלב שהותסס עם זרעי צמח הקפיר, ונחשב בריא ובמיוחד ויעיל לטיפול במגוון מחלות, שכן הוא מכיל ריכוז גבוה של חומרים אנטי דלקתיים, אנטי בקטריאליים וכאלה שתורמים לספיגת הסידן בגוף.

משקה הקפיר מיוצר מזרעי הקפיר (שנקראים גם פטריה טיבטית או פטריה יוגית), אשר נראים כמו פרחי כרובית קטנים, ומכילים שילוב של שמרים וחיידקים פרוביוטיים טבעיים. ניתן להשתמש בזרעים בשילוב עם חלב פרה, עזים, או אפילו חלב צמחי או מים ליצירת משקה הקפיר, שמהווה למעשה פרוביוטיקה טבעית ועשירה בחיידקים ‘ידידותיים’, המועילה לטיפול ומניעה של מגוון בעיות בריאותיות, כולל אוסטיאופורוזיס.

כך, למשל, במחקר שנערך בקרב נקבות עכברים שסבלו מאוסטיאופורוזיס, נמצא שצריכת משקה קפיר במשך 12 שבועות תרם לא רק לשיפור במסת העצם, אלא אף שיפר את יכולת הספיגה של הסידן, מה שהופך אותו לפתרון אפקטיבי במיוחד למניעה וטיפול באוסטיאופורוזיס.

0
  0
  סל קניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   דילוג לתוכן